Türkiye’de yayınlanan “Hürriyet” gazetesi köşe yazarı Ahmet Hakan Ermeni Soykırımı’nın gerçekleştirildiğini ve inkar edilemez bir gerçek olduğunu 7 maddeyle ispatladı.

TEZ BİR: Emperyalistler “soykırım” diye tutturuyorsa… En büyük “emperyalist” ABD, neden “soykırım” sözcüğünü kullanmak yerine olayı ince bel ve gerdan kırışlarıyla geçiştirmeye çalışıyor? Niye “soykırım” demiyor?

TEZ İKİ: Ermeni çetelerinin saldırısı söz konusu olduysa ve bütün sorun bundan çıktıysa… Bütün bir Ermeni toplumunu tehcire tabi tutup Ermeni kırımına yol açmak da neyin nesi? Çetelerin günahı, neden günahsız Ermenilerden çıkarıldı?

TEZ ÜÇ: Biz neden tehcire ve kırıma yol açan İttihatçıları dede bellemek yerine… Ermenileri koruyup kollayan Vali Reşit Bey’leri, “Allah’tan korkarım” diyen Vali Mehmet Celal Bey’leri, “Dinime uymaz” diyen Mutasarrıf Faik Ali Bey’leri kendimize dede bellemiyoruz ki? Neden “Bizim asıl dedelerimiz bunlardır” diye haykırmıyoruz ki?

TEZ DÖRT: “Hiçbir şey olmadı, hepsi iftira” diyenlere soruyorum: Bu toprakların kadim haklarından olan Ermenilere ne oldu? Nereye gittiler? Mallarına mülklerine ne oldu? Kimler kondu o malların mülklerin üzerine?

TEZ BEŞ: Tarihleri katliamlar, soykırımlar, kıtallerle dolu ülkeler bize ders veremez… Tamam… Doğru… Doğru ama… Bize laf eden ülkelerin sicillerinin bozuk olması, bizim sicilimizi temize çıkarır mı? Kendimizle yüzleşsek ve ondan sonra dönüp bize laf edenlere laf çaksak… Çok daha doğru bir tutum almış olmaz mıyız?

TEZ ALTI: “Ermeni” kelimesini küfür olarak kullanıyorsak… “Ermeni” demeden önce “affedersin” diyorsak… “Atalarımız az bile yapmış” mesajlarını sosyal medyada havalandırıyorsak… Memlekette zaten bir avuç kalmış Ermenilere bile aba altından sopa gösteriyorsak… Hrant Dink’in katledildiği Agos’un önüne böyle bir günde siyah çelenk bırakıyorsak… Nasıl olacak da yeryüzünün en hümanist insanları olduğumuza, karıncayı bile ezmediğimize dünyayı ikna edebileceğiz?

TEZ YEDİ: Hadi diyelim ki soykırım değildi… Bu bizi yüzleşme zahmetinden kurtaracak mı? Tertemiz mi olacağız? Tarihimizin bütün günahlarından arınmış mı olacağız? Tehcir zulmüne imza atan zalimleri ne yapacağız? “Ermeni kesimi var, koşun” diyenleri ne yapacağız? Dökülen kanları ne yapacağız? Sönen ocakları ne yapacağız?

http://www.ermenihaber.am/…/Ahmet-Hakan-dan-Ermeni-So…/56740

See More

Arevmdyan Armenians's photo.
Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: